Apel z okazji Świąt Majowych

APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

W czwartek 27 kwietnia 2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji 1, 2, 3 maja – tj. Świąt związanych z historią naszej Ojczyzny. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas 2c i 2h razem z wychowawczyniami: p. Renatą Jakoniuk i Moniką Suszek. Muzyczną oprawę zaprezentował chór z klasy 2p prowadzony przez p. Piotra Wałowskiego.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego mali artyści przedstawili ciekawe informacje na temat:

• 1 maja - Święta Pracy  oraz 13 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

• 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Flaga jest - obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości;

oraz najważniejszej daty

3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku obchodziliśmy jej 226 rocznicę. Jak wspomnieli uczniowie nasza Konstytucja, która powstała w 1791 roku, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych).

Wszyscy wykonawcy na scenie pięknie prezentowali się w barwach narodowych oraz  strojach galowych, co nadało  akademii uroczysty charakter. Soliści wraz z chórem wykonali piękne utwory, które ozdobiły przekazywane wiadomości na temat naszej historii. Usłyszeliśmy „Mazurek 3 Maja”, „Piosenkę małego patrioty, „Jak długo w sercach naszych”, "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Na zakończenie glos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Kozłowska.

Było to prawdziwe patriotyczne przeżycie, okazja aby uświadomić uczniom znaczenie słów Ojczyzna i Patriotyzm.

Krótko, ale treściwie przedstawiliśmy bardzo ważne wydarzenia dla nas Polaków i naszej Ojczyzny, która musiała przejść ciężką i bardzo krętą drogę do WOLNOŚCI .

.