Dzień Niezapominajki

Mistrz Dobrych Manier - rozstrzygnięcie konkursu!

15 maja br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto przyrody, którego sensem i celem jest przypominanie, promowanie walorów przyrody oraz ochrona środowiska. Drugim celem jest zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Święto to, zachęca do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka.

Dzieci i nauczyciele ubrani byli w niezapominajkowe kolory, również szkoła została odpowiednio udekorowana. Uczniowie klas szóstych przygotowali przedstawienie: "Mój czysty świat", podczas którego zwrócili uwagę na zagadnienia związane z ochroną polskiej flory i fauny.

Uroczystość Dnia Polskiej Niezapominajki uświetniła p. Dorota Rybkowska - specjalistka do spraw ochrony przyrody z Działu Gospodarki Leśnej Nadleśnictwa Jabłonna.

Organizując Święto Polskiej Niezapominajki staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować pozytywne uczucia i postawy przyjaźni oraz serdeczności.

W tym dniu, rozstrzygnięty został konkurs: Mistrz Dobrych Manier.

Oto zwycięzcy:

Julia Łupij  kl. 6a,