„Od pisarza do księgarza, czyli o tym, jak powstaje książka”

Lekcja biblioteczna z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

W kwietniu 2018 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Od pisarza do księgarza, czyli o tym, jak powstaje książka”. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań książką i kulturą piśmienniczą. Trzecioklasiści nauczyli się rozpoznawać elementy budowy książki, takie jak: obwoluta, okładka, grzbiet, kapitałka, blok książki, wyklejka, karta przedtytułowa i karta tytułowa. Oglądali film, przedstawiający poszczególne etapy powstawania książki, od pomysłu na książkę przez jej przygotowanie i opracowanie w wydawnictwie, druk i oprawę do jej wejścia na rynek wydawniczy. Uczniowie opowiadali o ulubionych książkach ze swojego dzieciństwa. Rozpoznawali tytuły książek po fragmentach czytanych przez nauczyciela.