Gr. 0F Mali Naukowcy

Projekt autorski  „Mali Naukowcy”

Jest to cykl zajęć mający na celu pomóc ciekawym świata dzieciom zrozumieć tajemnicze zjawiska natury, rozbudzić ich zainteresowania badawcze, rozwijać umiejętność wyciągania wniosków, wzbogacić wiedzę na temat właściwości badanego obiektu. Dzięki samodzielnym doświadczeniom, eksperymentom przeprowadzanym pod czujnym okiem wychowawcy wcielającego się w postać Naukowca, manipulowaniu przedmiotami dzieci mają możliwość poznawać otaczającą je rzeczywistość, odkrywać nieznany im dotąd świat nauki.

Zajęcia z cyklu: „Mali Naukowcy” to wspaniała zabawa pobudzająca dzieci do myślenia, ukierunkowująca ich ciekawość zachęcająca do zadawania pytań i poznawania.

W naszym oddziale 0f w ramach zajęć Mali Naukowcy zrealizowaliśmy do tej pory następujące tematy zajęć:

• „Właściwości magnesu”
  • „Zabawy badawcze z powietrzem”
  • „Eksperymentujemy ze światłem”