Sala 155, 02 2019

Luty rozpoczęliśmy od wspomnień o minionych feriach, każde dziecko miało możliwość opowiedzenia o tym jak spędziło ten wolny czas od nauki i przedstawić to w formie rysunku. W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o Świętym Walentym, o tradycjach związanych z tym dniem. Dzieci wykonały z tej okazji zakładki do książki ozdobione sercami.

Pogoda w tym miesiącu umożliwiła nam wyjście na plac zabaw i boisko szkolne. Mogliśmy ten czas spędzać aktywnie, wykorzystywaliśmy do zabawy skakanki, hula hop oraz piłki. W lutym obchodziliśmy ,,Dzień Bezpiecznego Internetu” podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z sieci. Z okazji ,,Dnia kota”, który przypada na 17 lutego, dzieci dowiedziały się jak należy dbać o swoje zwierzęta oraz wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Kot przestrzenny”.

Ostatni tydzień został poświęcony mieszkańcom prehistorycznego świta, uczniowie mieli możliwość pogłębienia wiadomości na temat dinozaurów oraz budzenia zaciekawienia otaczającym go światem, jego prehistorią. Podczas zajęć plastycznych wykonane zostały dinozaury z balonów oraz szkielet z masy solnej.

Został też rozstrzygnięty  konkurs ,,Portret Babci i Dziadka”, w którym to Magda Lewczuk zajęła –I miejsce, a Milena Ostrowska –II miejsce.