Sala 160, 02 2019

W lutym w sali 160 nauczycielki świetlicy realizowały z dziećmi następujące tematy tygodnia z planu dydaktycznego:
1. Magia przyjaźni
2. Nasze hobby
3. Park Jurajski
Podczas realizacji tematu o przyjaźni rozmawialiśmy z dziećmi o przyjaciołach i ich cechach. Wspólnie napisaliśmy przepis na dobrego przyjaciela. Na zajęciach plastycznych grupa wykonała drzewo przyjaźni z kolorowego papieru, które zostało umieszczone na wystawie prac plastycznych. Dzieci śpiewały piosenkę pt. „W przyjaźni tkwi siła”, wystukując rytm.
Na zajęciach ruchowych dzieci bawiły się w zabawy z elementami rywalizacji, których celem było, że porażka jest też potrzebna bo mobilizuje do działania. W tygodniu o przyjaźni została uruchomiona poczta walentynkowa, napisane kartki zostały rozdana 14.02 w Walentynki. Celem zajęć z przyjaźni było wdrażanie dzieci do wzajemnego szacunku i tolerancji.
Po feriach zorganizowałyśmy akcję dokarmiania ptaków.
W tygodniu o hobby przeprowadziłyśmy z dziećmi pogadankę o ich zainteresowaniach. Grupa grała w Scrabble, śpiewała piosenki dla dzieci z bajek na karaoke a podczas zajęć ruchowych przechodziła tor przeszkód. W dniu 17.02 był Światowy Dzień Kota, który zorganizowałyśmy a prace plastyczne z kotem wywiesiłyśmy na wystawie. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań dzieci.
W tygodniu o dinozaurach przeprowadziłyśmy prezentację multimedialną o tych gadach. Dzieci wykonały różne typy dinozaurów, które zostały powieszone na wystawie prac plastycznych. Przeprowadziłyśmy ciekawe zajęcia o wykopaliskach archeologicznych, na których dzieci poznały cechy poszczególnych gadów i nauczyły się ich rozpoznawać. W środę 27. 02 zorganizowałyśmy konkurs „Najpiękniejszej wymowy języka polskiego”. W tym konkursie dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami z dykcji.
W lutym zostały rozstrzygnięte dwa konkursy świetlicowe „Wiersze humorem pisane”, na którym dzieci z naszej grupy zajęły drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienie a na między świetlicowym plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 314 w Warszawie z tematu „Portret Babci i Dziadka”. W tym konkursie dzieci zajęły 2 miejsce i wyróżnienie.

Wychowawcy świetlicy z sali 160.