Sala 152, 02 2019

Po feriach wróciliśmy do szkoły wypoczęci i uśmiechnięci z głowami pełnymi pomysłów. W drugim tygodniu lutego mieliśmy okazję porozmawiać o przyjaźni. Głównym celem zajęć było kształtowanie potrzeby życzliwego traktowania ludzi oraz rozwijanie umiejętności okazywania sobie empatii. Kolejnym tematem były nasze zainteresowania. Uczniowie mogli opowiedzieć o tym, co najbardziej ich interesuje i w jaki sposób lubią spędzać czas. Wspólnie wskazaliśmy pożyteczne i bezpieczne formy spędzania wolnego czasu. Wraz z końcem lutego przenieśliśmy się do prehistorycznego świata dinozaurów. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawych informacji, utworzyły piękne prace plastyczne. W nawiązaniu do Światowego Dnia Kota w naszej świetlicy zorganizowane zostały różne „kocie zabawy”. Czytane były ciekawostki dotyczące kociego gatunku a także zasady opieki oraz pielęgnacji. Ponadto nasi uczniowie zajęli miejsca na podium w dzielnicowym konkursie plastycznym  pt. „Portret Babci i Dziadka”.