Tworzymy komiksy i rozmawiamy na ich temat

Marzec 2019 roku w bibliotece szkolnej poświęcony był działaniom związanym z promocją czytelnictwa i samodzielnego tworzenia komiksów. W dniu 27 marca gościem biblioteki był twórca komiksów, ilustrator książek, pan Piotr Nowacki. W spotkaniu uczestniczyli laureaci konkursu na komiks pt. „Przepis na szczęście” oraz uczniowie klas 4m, 4o i 5d. Piotr Nowacki wręczył nagrody za zajęcie miejsca w konkursie na komiks. Zapoznał młodzież z etapami pracy nad opowieścią obrazkową oraz własnym doświadczeniem związanym z tworzeniem komiksów, takich jak „Smoczek Loczek” lub „Miś Zbyś”. Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupienia komiksu „Totalna masakra” z rysunkami autorstwa naszego gościa oraz jego autografem.

Wyniki konkursu na komiks pt. „Przepis na szczęście, czyli co warto robić, aby poczuć się szczęśliwym” dla klas 4-8:

I miejsce – Paulina Rudnik, kl 5f
II miejsce – Aleksandra Tomczuk, kl5f
III miejsce – Aleksander Śmigalski i Hubert Fukowski, kl 8d
wyróżnienie – Mateusz Safarzyński i Jan Krawczyk, kl 4p

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie zakupu bonów prezentowych dla laureatów konkursu. Zwycięzcom konkursu składamy najserdeczniejsze gratulacje!