Sala 152, 03 2019

Na początku miesiąca tzn. 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, przy okazji którego chłopcy mieli możliwość złożyć życzenia swoim koleżankom. Podczas zajęć tematycznych, dzieci mogły poznać ciekawe zawody  wykonywane przez kobiety, oraz porozmawiać o roli Pań w pracy i w życiu codziennym. Drugi tydzień marca poświęcony był tematowi zdrowego stylu życia. Głównym celem zajęć było: wyrabianie prawidłowych nawyków żywnościowych a także kształtowanie umiejętności rywalizacji sportowej zgodne  z zasadami fair-play. Dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały przepyszne soki owocowo- warzywne i spędzili aktywnie czas podczas zabaw sportowych. W kolejnym tygodniu marca przywitaliśmy kalendarzową wiosnę. Mimo kaprysów pogody, zaczęliśmy bardziej uważnie obserwować przyrodę i wypatrywać oznak nowej pory roku. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły informacje na temat roślin będących pod ochroną i wykonały pracę plastyczną, której motywem przewodnim były przebiśniegi. Wraz z końcem miesiąca przenieśliśmy się do świata książek. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o etapach powstawania książki, poznaliśmy także ciekawostki o książkach.  W marcu obchodziliśmy również: Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki, Dzień lasu i wody. Ponadto nasi uczniowie zajęli miejsca na podium w szkolnym konkursie na najpiękniejszą wymowę języka polskiego, a także wyróżnienie w konkursie pt. ,,przestrzenny kot”.