Sala 160, 03 2019

W pierwszym tygodniu marca większość naszych zajęć nawiązywała do obchodzonego na całym świecie Dnia Kobiet. Każdego dnia na naszym porannym czytaniu w oparciu o książkę pt. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet” dzieci poznawały sylwetki sławnych kobiet. Jednocześnie uczyły się, jak ważny jest szacunek dla kobiet pracujących zarówno zawodowo, jak i w domu oraz życzliwość na co dzień naszych „młodych dżentelmenów” względem koleżanek.
Temat w drugim tygodniu marca –„Żyj zdrowo, jedz kolorowo” - realizowaliśmy zarówno po przez teorię jak i praktykę. Dzieci przygotowywały pyszne, zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe oraz sałatkę owocową. Oczywiście kulminacyjnym punktem naszych zajęć była degustacja.
W kolejnym tygodniu omawialiśmy różne aspekty zbliżającej się nowej pory roku, czyli wiosny. Dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce wiosennej. A przy okazji obchodzonych 21 i 22 marca Światowego Dnia Lasów i Światowego Dnia Wody dowiedziały się o ich znaczeniu dla naszego życia na Ziemi.
Chociaż na co dzień rozwijamy zainteresowania czytelnicze po przez udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, to realizując temat tygodnia „Książka naszym przyjacielem” podkreśliliśmy jej znaczenie w naszym życiu. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki, o których mogły opowiedzieć. Poznały także krótką historię dziejów książki oraz dowiedziały się dlaczego warto je czytać. Jako pracę plastyczną stworzyły własnoręcznie swoje mini książeczki. Miesiąc marzec pożegnaliśmy świętując Dzień Kolorowych Skarpetek.