Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Na 2 kwietnia przypadają obchody „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci”. W naszej bibliotece trwały one dwa dni (2 – 3. 04) 2019 r. Z tej okazji zorganizowany został „Turniej czytelniczy” dla dzieci z klas 2, 3, 4 oraz 7. Przygotowany zestaw pytań składał się z części testowej: sprawdzającej znajomość literatury pięknej oraz lektur szkolnych, znajomość bohaterów, autorów i tytułów książek oraz fragmentów pochodzących z najbardziej znanych i lubianych  książek dla dzieci. Za prawidłową odpowiedź dzieci uzyskiwały po jednym punkcie. Zwycięzcy otrzymali po 10 punktów oraz garść cukierków. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy również zostali poczęstowani cukierkami dla podkreślenia „świątecznej atmosfery”. Wykonano też planszę, na której umieszczono krótką historię święta oraz zdjęcia okładek znanych książek dla dzieci i egzemplarze książek.