Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkem

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkem,
pisarzem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dziennikarzem,
podróżnikiem, organizatorem wypraw i instruktorem survivalu

Słyszeliście kiedyś o upiorze, a jeszcze takim, który kaszle?

Śledztwo w tej sprawie prowadzą Zuzia, Bartek i trochę starszy od nich przyjaciel Syryjczyk, który z rodzicami przyjechał do zamku w Transylwanii, gdzie rozgrywa się akcja nowej książki przygodowej Krzysztofa Petka „Zagadka kaszlącego upiora”. Ta książka stanowi pierwszą część z serii przygód młodych detektywów z wybujałą wyobraźnią, którzy tropią upiora w zrujnowanym pałacu.

W dniu 16 maja 2019 roku klasa 2a i 3d wzięły udział w spotkaniu z pisarzem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dziennikarzem, podróżnikiem, organizatorem wypraw i instruktorem survivalu, Krzysztofem Petkiem. Mieliśmy przyjemność gościć tego autora po raz trzeci w murach naszej szkoły. Wcześniej spotkaliśmy się, gdy ukazały się jego poprzednie książki, takie jak „Amulet pecha” i „Spokojne wakacje”. Tym razem pisarz zachwycił nas opowiadaniem o swoich podróżach po Rumunii, burzliwej historii tego kraju, gościnnych ludziach, których tam spotkał.

Vlad Cepiesz Dracula był bohaterem narodowym Rumunii, dzielnie broniącym swojego kraju przed inwazją najeźdźców osmańskich. Wydarzyło się to prawie 500 lat temu, ale legendy o tym władcy, opowiadające o jego nieprawdopodobnych, fantastycznych, często pełnych okrucieństwa czynach, walce dobra ze złem, są żywe do dziś. Na przestrzeni wieków powstało dużo folklorystycznych opowiadań o życiu i dziejach Draculi. Na ich podstawie Bram Stoker, irlandzki pisarz, w 1897 roku napisał powieść „Dracula”, w której stworzył postać literacką, hrabiego-wampira. Czy ten bohater to stwór, który przyciągnął uwagę dzieci swoim kaszlem w ruinach zamku? Co odkryli młodzi detektywi? Dowiecie się, czytając nową książkę Krzysztofa Petka.