Sala 157, 06 2019

Miesiąc rozpoczęliśmy tematem „Sport to zdrowie”. Prowadziliśmy rozmowy o różnych dyscyplinach sportowych zarówno indywidualnych jak też drużynowych oraz zasadach fair play. Od teorii przeszliśmy do praktyki, ponieważ bardzo często wychodziliśmy na boisko szkolne. Dzieci grały w „Dwa ognie”, „Berka”, piłkę nożną oraz bawiły się z wykorzystaniem skakanek, hula – hop i szczudeł. Uczniowie wykonali wspólną ilustrację na tablicy kredowej i prace plastyczne nawiązujące do zagadnień sportowych, bawili się także w kalambury.

W następnym tygodniu omawialiśmy temat, który zbliżał nas do upragnionych wakacji –  "Wędrujemy w świat z atlasem”. Zachęcił on uczniów do obejrzenia zdjęć z najciekawszych miejsc świata oraz pogadanek dotyczących wymarzonych wypraw. Czytaliśmy fragmenty książki pt. „Nela na 3 kontynentach. Podróże nieznane”. Dzieci przygotowały prace plastyczne przedstawiające przestrzenne balony oraz łódki, którymi chciałyby podróżować po świecie podziwiając jego piękne krajobrazy.

Ostatni tydzień roku szkolnego poświęcony został tematowi „Bezpieczne wakacje”. Prowadziliśmy liczne pogadanki dotyczące zasad bezpiecznego odpoczynku nad morzem, jeziorem i w górach. Uczniowie przygotowali prace plastyczne, które ozdabiały naszą gazetkę. Utrwaliliśmy numery alarmowe, a także przypomnieliśmy dzieciom o byciu odpowiedzialnym opiekunem zwierząt podczas wakacji.

W czerwcu zostały ogłoszone wyniki konkursów plastycznych:
- „Eko – ludek, drugie życie surowców wtórnych”, III miejsce: Jan Fabiańczuk kl. III B
- „Portret mojej mamy”, II miejsce: Gabriela Szczepańska kl. III B, III miejsce: Jan Fabiańczuk kl. III B

Podsumowaliśmy rok szkolny 2018/2019 w naszej świetlicy, wręczyliśmy dyplomy oraz nagrody
„Wzorowym  Świetliczakom”.
Dziękujemy Wam Drogie Dzieci za 10 miesięcy wspólnej pracy. Życzymy słonecznych, radosnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!