Sala 160, 06 2019

W czerwcu nauczycielki  świetlicy  z sali 160  zrealizowały następujące tematy :

1. Sport to zdrowie.

2. Wędrujemy w świat z atlasem.

3. Bezpieczne wakacje.

Na zajęciach czytelniczych o sporcie  dzieci poznały  różne  dyscypliny  i pozyskały wiedzę na ich temat. Na  plastyce  grupa wykonała  prace z dyscyplin sportowych, techniką farby łączone z mąką i wypalane. Podczas zajęć  ruchowych dzieci ćwiczyły aerobik przy muzyce. Na zajęciach dydaktycznych dzieci odgadywały zagadki o sporcie. Dodatkowo wraz z dziećmi wyciskaliśmy sok z warzyw i owoców i go piliśmy dla zdrowia. Celem zajęć o sporcie było zwrócenie uwagi, na ruch, który daje zdrowie i  rolę warzyw i owoców w diecie sportowca. Podczas zajęć z atlasem dzieci obejrzały prezentację multimedialną o  różnych regionach turystycznych w Polsce. Grupa  pokazała atrakcyjne  kurorty na mapie i  krótko scharakteryzowała je. Dzieci bawiły się w kalambury słowne, co mogą robić nad morzem, w górach czy nad jeziorami. Grupa poznała piosenkę „Lato, lato” poprzez  słowa i melodię. Celem zajęć było ukazanie  dzieciom pięknych miejsc w  Polsce i przekazanie wiedzy  o nich. Podczas zajęć na temat „Bezpieczne wakacje” dzieci dowiedziały się o tym jak mają postępować w momentach zagrożenia życia. Na zajęciach  z cyklu „W świetlicy nie ma nudy” grupa ćwiczyła udzielanie pierwszej pomocy . Dzieci utrwaliły znajomość  numeru alarmowego  112 i innych..Na zajęciach grupa obejrzała prezentację o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Na zakończenie roku  szkolnego rozstrzygnięto  i rozdano nagrody z konkursów  plastycznych  z Eko – ludka  - 2 życie odpadów i Portret Mamy. Życzymy wszystkim  bezpiecznych i słonecznych wakacji 2019.