Sala 155, 09 2019

Pierwsze dni września dzieci spędziły na poznawaniu się w trakcie zabawy. Omówiłyśmy z nimi zasady panujące w świetlicy, a następnie wspólnie stworzyliśmy kontrakt grupy. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz znaki drogowe.

W drugim tygodniu dzieci korzystały z pięknej pogody na boisku szkolnym i placu zabaw. Grały w gry integrujące grupę. Zajęcia poświęcone pszczołom były okazją do obserwacji ich pracy na terenie szkoły. Następnie uczniowie wykonali pszczołę z origami. W trzecim tygodniu dzieci poznały zagrożone gatunki zwierząt i roślin, poznały naturalne siedliska ich występowania. W czwartym tygodniu skupiliśmy się na jesieni – jakie są jej dary.

Dzieci wykonały niejedną pracę plastyczną, która sprawiła im wiele radości.  Po zajęciach dydaktycznych już wiedzą jak mają się ubierać, by się nie przeziębić oraz jak można spędzać jesienny czas w zaciszu domowym.