Sala 157, 09 2019

Wakacje dobiegły końca. Uczniowie z radością wspominają minione wakacje i już marzą o następnych. Pierwsze dni upłynęły nam przede wszystkim na dzieleniu się wrażeniami z letniego wypoczynku. Następnie podjęliśmy już poważniejsze tematy.  Zawsze dbamy o bezpieczeństwo, więc nasze pierwsze rozmowy skoncentrowały się wokół zasad bezpieczeństwa obowiązujących, nie tylko w szkole, lecz także w drodze do niej i na boisku szkolnym. Teraz wszyscy wiemy, jak się bezpiecznie bawić, uczyć i odpoczywać. Do tematów związanych z bezpieczeństwem na pewno będziemy wracać wielokrotnie w trakcie roku szkolnego. Ponadto w pierwszym tygodniu zapoznaliśmy się z regułami panującymi w świetlicy oraz wspólnie stworzyliśmy kontrakt świetlicowy.
W kolejnym tygodniu wszyscy wspólnie poznawaliśmy się dzięki zabawom integrującym oraz rozmowom na temat naszych pasji i zainteresowań. Uczyliśmy się również, jak żyć w przyjaźni i nawiązywać nowe znajomości. W trzecim tygodniu naszą uwagę skoncentrowaliśmy na Święcie Dzikiej Fauny i Flory. Wspólnie poznawaliśmy terminy „fauna” i „flora”. Uczyliśmy się o zwierzętach i roślinach chronionych, a także o gatunkach zagrożonych wyginięciem. Pod koniec września podziwialiśmy pierwsze oznaki jesieni. Rozmawialiśmy na temat zachodzących zmian w pogodzie i wspólnie wykonaliśmy jesienne prace plastyczne, które pięknie zdobią salę.
W naszej świetlicy codziennie rano odbywają się zajęcia czytelnicze w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchają czytanych przez Panie książek.