Sala 160, 10 2019

W październiku odbyło się wiele ciekawych zajęć i akcji. W pierwszym tygodniu wychowawcy świetlic rozmawiali z uczniami na temat praw zwierząt oraz w jaki sposób powinno się  pomagać bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom. W drugim tygodniu dzieci zapoznały się z pracą listonosza i poczty. Uczniowie nabywali umiejętność pisania oraz adresowania listów i pocztówek. W trzecim tygodniu obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej,  podczas którego uczniowie zapoznali się z pracą nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas czwartego tygodnia uczniowie ,,wędrowali’’ po Polsce i Europie. Wychowawcy świetlicy opowiadali uczniom o historii, kulturze oraz obyczajach wybranych krajów Europy. Uczniowie dowiedzieli się co warto zwiedzić, jak zachowywać się w poszczególnych krajach. Dzieci miały również możliwość podzielenia się z kolegami wiedzą na temat ciekawych miejsc, które zwiedzili. W ostatnim tygodniu października wychowawcy świetlic omówili bardzo ważny temat, który dotyczy każdego ucznia –  ,,Bezpieczny Internet’’ . Uczniowie nabyli wiedzę jak w mądry sposób wykorzystywać Internet. Podczas rozmów z dziećmi wychowawcy przypominali o potrzebie zachowania prywatności w stosunku do swoich danych osobowych, adresu i numeru telefonu. W październiku odbyła się również akcja ,,Zdrowa śniadaniówka’’. Podczas akcji dzieci zostały zachęcone do zdrowego trybu życia, poznały podstawowe wartości zdrowego żywienia. Uczniowie z chęcią brali udział w różnych aktywnościach fizycznych, a w ostatnim dniu akcji przynieśli skomponowane przez siebie zdrowe drugie śniadanie.