Sala 160, 11 2019

Listopad zaczęliśmy w nastrojach pełnych powagi i zadumy – przypominaliśmy sobie historię odzyskania przez Polskę niepodległości, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, poznawaliśmy lepiej mapę Polski oraz zapoznawaliśmy się z krajami z nami sąsiadującymi.
Później zatopiliśmy się w krainę poezji, a tam słuchaliśmy i czytaliśmy wiersze różnych polskich poetów. Zainspirowały one nas do stworzenia ciekawych prac plastycznych oraz podjęcia własnych prób literackich.
Zastanawiając się nad sytuacją tych, którzy są chorzy, mają inny kolor skóry lub pochodzą z innego kraju doszliśmy do wniosku, iż pomimo pewnych różnic, to jesteśmy przecież wszyscy ludźmi, którzy zasługują na szacunek i godne traktowanie. Przypomnieliśmy sobie także polskie tradycje związane z obrzędami dotyczącymi „Katarzynek” i „Andrzejek”, a niektóre z nich nawet sprawdziliśmy na sobie bawiąc się dobrze podczas balu andrzejkowego.
W listopadzie sprawdzaliśmy swe umiejętności polonistyczne, sprawność, wytrzymałość, zręczność oraz umiejętności taneczne podczas „Świetlicowego tygodnia bicia rekordów”, przypomnieliśmy sobie o byciu dla siebie miłym, nie tylko w „Dniu Życzliwości”, dowiedzieliśmy się jak powstała ulubiona maskotka dzieci, czyli pluszowy miś oraz oczywiście świetnie się bawiliśmy.
Wychowawcy świetlicy 160