Sala 152, 11 2019

Listopad, miesiąc często kojarzony z nieprzyjemną i ponurą pogodą, zaoferował nam wiele okazji do wspólnego świętowania.

Nie zapomnieliśmy o świętach, które były w tym miesiącu. Dzień Wszystkich Świętych skłonił nas do refleksji i wspomnień o najbliższych, którzy odeszli. Chwilę później obchodziliśmy najistotniejsze listopadowe święto –  Święto Niepodległości. Swoją miłość do ojczyzny dzieci ukazały we wszystkich działaniach.  Z okazji tego dnia odbyło się Ogólnopolskie odśpiewanie Hymnu. Również w tym tygodniu rozmawialiśmy o  naszym kraju –  Polsce.

20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Najważniejszym celem wszystkich zajęć tego dnia, było zapoznanie uczniów z ich prawami, obowiązującymi dokumentami gwarantującymi te prawa, instytucjami i osobami, które pomagają krzywdzonym dzieciom.  Poruszaliśmy się wśród tematu tygodnia jakim był „INNY, A JEDNAK TAKI SAM”, żeby uświadomić dzieciom problem nietolerancji we współczesnym świecie.

W poniedziałek 25 listopada, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu, w świetlicy zrobiło się ciasno za sprawą wielu pluszowych i puchatych gości – najlepszych przyjaciół wszystkich dzieci. Uczniowie z naszej świetlicy mieli również możliwość zrobienia sobie zdjęcia w fotobudce.

W listopadzie braliśmy udział w akcji mającej na celu bicie rekordów świetlicy. I tak mogliśmy się sprawdzić w konkurencji budowania wieży z wykałaczek, najdłuższego tańca bez przerwy czy podbijania balona rakietką. Za rok z pewnością będziemy mogli pobić tegoroczne rekordy. Listopad zakończył się, andrzejkowymi zabawami i tradycyjnymi wróżbami, które przyniosły wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Ponadto w świetlicy istnieje wiele ciekawych form spędzania czasu. Dzieci mają dostęp do gier i zabawek, a mali plastycy zawsze mogą sięgnąć po nowe kolorowanki, jak również wziąć udział w zajęciach plastycznych, dzięki którym powstają  piękne prace eksponowane w naszej galerii. Sportowcy, których jest wielu, mają możliwość udziału w zajęciach sportowych.

Czas spędzony w świetlicy jest okazją do nauki czegoś nowego, przedstawienia swoich zainteresowań oraz pobawienia się z rówieśnikami.

Wychowawcy