Spotkanie z aktorem

Spotkanie z panem Pawłem Burczykiem

4 grudnia 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie, z cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, dla uczniów z klas 1, 2 i 4. Tym razem z aktorem, panem Pawłem Burczykiem. Tematyka to: biografia, zainteresowania, pasje, marzenia i osiągnięcia na polu zawodowym. Nasz gość w ciekawy, ale też zabawny sposób opowiedział  uczniom o swoich zamiłowaniach  do aktorstwa od dzieciństwa. Wspomniał  wspaniałą  nauczycielkę, która uwierzyła w niego i jego talent. Pan Paweł zachęcał dzieci do tego, aby nie bały się marzyć. Zaszczepił w nich odwagę i wiarę we własne możliwości oraz dzielił się z dziećmi pozytywną energią. Zainteresowanych aktorstwem uczniów zapraszał na „naszą mini scenę” (dywan w bibliotece) do odgrywania różnych, często pierwszych ról. Zaproponował i poprowadził zabawę w casting. Spotkanie przebiegało w miłej, wesołej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy słuchali z dużym zaciekawieniem przekazu aktora. Obejrzeli tez film „Sto twarzy Burczyka”. Na zakończenie, nasi uczniowie nagrodzili gościa gorącymi brawami. Sądząc po uśmiechniętych twarzach dzieci i ich zainteresowaniu, zapewne chętnie spotkamy się ponownie z naszym sympatycznym gościem.