Sala 152, 12 2019

Grudzień całkowicie wypełnił naszą świetlicę świątecznym nastrojem. Wzięliśmy udział w wielu ciekawych wydarzeniach.
Na początku miesiąca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej świetlicy przedstawicieli Zarządu Rady Dzielnicy wraz z Panem Burmistrzem. Spotkanie dotyczyło projektu „Gwiazdkowe marzenia” podczas którego wspólnie przygotowywaliśmy kartki Bożonarodzeniowe. 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj obdarowując świetlicę nowymi grami i zabawkami edukacyjnymi.
Cały miesiąc uzupełnialiśmy swoją wiedzę o tematy związane z akcjami charytatywnymi i pomaganiem potrzebującym. Rozmawialiśmy o potrzebach zwierząt podczas zimy, a także utrwalaliśmy informacje dotyczące tradycji i zwyczajów świątecznych. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych o tematyce bożonarodzeniowej oraz wspólnie kolędowaliśmy. Zadbaliśmy o dobre samopoczucie starszych osób przebywających w domu opieki, wykonując dla nich kartki świąteczne z życzeniami. Wielką atrakcją było zorganizowanie naszych świetlicowych jasełek kukiełkowych.
W grudniu trwały też przygotowania do kiermaszu świątecznego, podczas którego uczniowie dzielnie zachęcali do zakupienia ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.