Sala 157, 12 2019

Grudzień to dla nas czas szczególnie ważny. To czas wspólnego kolędowania, ubierania choinki, pisania listów do Świętego Mikołaja jak i przypominania najważniejszych tradycji Bożonarodzeniowych.

Pierwsze dni w naszej świetlicy upłynęły nam na rozwijaniu empatii
i współczucia dla ludzi oraz zwierząt pokrzywdzonych przez los. Zapoznawaliśmy się z terminem: akcja charytatywna. Wspólnie poznawaliśmy jakie akcje charytatywne działają na rzecz ludzi i zwierząt w naszym kraju jak również w naszej szkole w okresie przedświątecznym. W tym samym tygodniu odwiedził nas również Mikołaj. Zrobił nam miłą niespodziankę,  ponieważ oprócz złożenia najlepszych życzeń świątecznych podarował naszej świetlicy prezenty.

Kolejny tydzień dotyczył rozbudzania zainteresowań losem zwierząt w czasie zimy. Wspólnie prowadziliśmy ciekawe pogawędki na temat zwierząt zapadających w sen zimowy oraz migrujących ptaków. Oglądaliśmy ciekawe filmy edukacyjne mające na celu utrwalenie podstawowych zasad na temat dokarmiania ptaków zimową porą.

Następny tydzień dotyczył omawiania tradycji Bożonarodzeniowych. Rozmawialiśmy na temat zbliżających się świąt oraz wykonywania świątecznych kartek jak i pisania listów do Świętego Mikołaja. Ten tydzień upłynął nam również na wspólnym kolędowaniu. W tym tygodniu ubieraliśmy choinkę, robiliśmy świąteczne dekoracje oraz razem śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Dodatkowo w tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Guzika. Uświadomiliśmy sobie jak cennym przedmiotem są dla nas guziki oraz jakie ciekawe rzeczy można z nich stworzyć. Każde z dzieci miało możliwość stworzenia indywidualnej ręcznie wykonanej bransoletki z guzików.

Ponadto nasza świetlica brała udział w kiermaszu świątecznym, do którego przygotowywaliśmy się cały grudzień.