Sala 157, 01 2020

Po długiej świątecznej przerwie dzieci wróciły do szkoły wypoczęte, pełne wrażeń oraz pozytywnej energii.

W pierwszym tygodniu nowego roku zrealizowaliśmy temat „Zimowe wieczory w baśniowej krainie”. Naszym celem było rozbudzenie zamiłowania do obcowania z książką, zapoznanie dzieci z wybranymi baśniami z różnych stron świata oraz sprawdzenie ich dotychczasowej wiedzy na temat baśni i bajek. Dzieci świetnie poradziły sobie rozwiązując quiz o tej tematyce, a także chętnie słuchały nowych, nieznanych dotychczas baśni.

W kolejnym tygodniu stycznia rozmawialiśmy o charakterystycznych cechach zimy oraz o zmianach zachodzących w przyrodzie. W wypowiedziach dzieci nie zabrakło słów tęsknoty do prawdziwej, śnieżnej  zimy, jakiej w tym roku nie mieliśmy okazji zobaczyć. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której zapoznały się z krainą wiecznego śniegu i lodu, jaką jest Arktyka, a także z pojęciami nie dla wszystkich znanymi, takimi jak: zorza polarna czy biegun.

Obchodzone w styczniu święta babci i dziadka stały się świetną okazją do zastanowienia za co ich kochamy oraz jak możemy okazać im naszą wdzięczność. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich ukochanych babciach i dziadkach, dla których wykonały własnoręcznie upominki.

Temat zajęć w ostatnim tygodniu stycznia nawiązywał do karnawału. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się o tradycjach balów karnawałowych, czyli jak było kiedyś, a jak jest dziś. Na zajęciach plastycznych wykonały samodzielnie maski karnawałowe, które zostały zaprezentowane na naszej tablicy świetlicowej. Zwieńczeniem tygodnia była zabawa karnawałowa w naszej sali, gdzie nie zabrakło muzyki, tańców oraz świetnej zabawy.