Sala 155, 01 2020

Styczeń rozpoczęliśmy tematem ,,Zimowe wieczory w baśniowej krainie’’. Był to przede wszystkim dobry czas na rozbudzenie u dzieci zamiłowania do czytania książek, komiksów czy czasopism.

Kolejny tydzień w naszej świetlicy poświęciliśmy zimie – rozmawialiśmy o zmianach zachodzący w przyrodzie, określaliśmy charakterystyczne cechy tej pory roku. Jednym z najważniejszych styczniowych wydarzeń był Dzień Babci i Dziadka.  Z tej okazji wykonaliśmy laurki oraz bukiety kwiatów z  kolorowego papieru.

Kolejny tydzień stycznia minął nam w atmosferze karnawału. Dzieci wykonały maski karnawałowe, które udekorowały brokatem, cekinami oraz kolorowymi piórami. Odbył się również bal karnawałowy, podczas którego tańczyliśmy do dziecięcych utworów.

W styczniu wzięliśmy udział w konkursach plastycznych takich jak: ,,Portret dla Babci i Dziadka” i „Od koralika do naszyjnika”. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi po feriach.