Sala 160, 01 2020

Na zajęciach w styczniu nasza uwaga koncentrowała się wokół tematów:
1. Zimowe wieczory w baśniowej krainie
2. W zimowej szacie
3. Życzenia dla Babci dla Dziadka
4. Bale karnawałowe
W pierwszym tygodniu dzieci wysłuchały słuchowiska zatytułowanego „Dziewczynka z zapałkami” J. CH. Andersena. Wykonały postacie z bajek, które następnie zostały wyeksponowane na wystawie. Tworzyły również własne baśnie i przedstawiły je za pomocą pacynek. Grupa nauczyła się śpiewać piosenkę pt. „Mam tę moc” z bajki filmowej „Kraina Lodu” oraz tańczyła do piosenek z Akademii Pana Kleksa. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci zgadywały zagadki sprawdzające ich znajomość baśni.
W kolejnym tygodniu dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „ Krajobraz zimowy”, nauczyły się piosenki pt. „Zima, zima” oraz bawiły się na świeżym powietrzu na placu zabaw. Podczas zajęć dydaktycznych grupa rozwiązywała zagadki o tematyce zimowej, omawiała zmiany pogodowe jakie zachodzą podczas tej pięknej pory roku. Na zajęciach dydaktycznych związanych z Dniem Babci i Dziadka, dzieci uczyły się składać życzenia, wykonały bukiety z bibuły i nauczyły się śpiewać piosenkę pt. „Dla babci i dziadka”. W ramach zajęć sportowych grupa grała w tenisa stołowego. Podczas zajęć o tematyce karnawałowej dzieci wykonały maski na bal, tańczyły układy z Just Dance i bawiły się w kalambury słowne. Celem zajęć styczniowych było uczenie dzieci logicznego myślenia i uwrażliwienie ich na los postaci z bajek, a także wdrażanie do wyrażania szacunku do osób starszych. Dzieci rozwijały także swoje zdolności manualne i sprawność fizyczną.
Wychowawcy świetllicy z sali 160