Sala 157, 02 2020

Luty to dla nas czas karnawałowych szaleństw oraz do przygotowań do zimowych dwutygodniowych ferii. Wraz z początkiem miesiąca rozpoczęliśmy przygotowania do karnawału. Dzieci własnoręcznie wykonywały dla siebie maski, które mogły posłużyć jako część kostiumu. Przy okazji poznawały tradycje bali karnawałowych. Na zakończenie tygodnia zorganizowaliśmy własny bal w udekorowanej przez nas wcześniej sali. Zabawa była wyśmienita, mogliśmy wspólnie potańczyć i pośpiewać, ale także wziąć udział w karnawałowych konkursach.
W drugim tygodniu lutego rozmawialiśmy o naszych planach na nadchodzące ferie. Prowadziliśmy również pogawędki na temat ciekawych zabaw podczas zimowego szaleństwa oraz omawialiśmy najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Tuż przed feriami wzięliśmy udział w „Świetlicowym Dniu Kreatywności”. Stworzyliśmy własną grę planszową z autorskimi zasadami. Konstruowaliśmy także tor przeszkód za pomocą włóczki, który następnie trzeba było pokonać. Na koniec za pomocą figur geometrycznych stworzyliśmy niesamowity obraz.
Po powrocie z ferii tydzień upłynął nam pod hasłem „Dbamy o nasze zdrowie”. Poznawaliśmy prawidłowe nawyki żywieniowe, rozmawialiśmy o tym, jak ważne w naszym życiu są ruch i higiena osobista oraz układaliśmy poranną gimnastykę.
Wychowawcy świetlicy 157