Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

W dniu 6 czerwca 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panią Mariolą Pryzwan na temat biografii Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej i Haliny Poświatowskiej dla klas 6b i 7c.
Pani Mariola Pryzwan z wykształcenia jest polonistką, z zawodu bibliotekarką, z zamiłowania biografistką. O swoich bohaterach opowiada z pasją, odkrywa przed słuchaczami całą złożoność ludzkiej natury. Zebrani słuchali o życiu rodzinnym i pracy literackiej poetek miłości, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej i Haliny Poświatowskiej. Opowieść ilustrowały zdjęcia wyświetlane na dużym ekranie.  Odtwarzane było nagranie głosu Haliny Poświatowskiej, czytającej jeden ze swoich wierszy. Pani Mariola Pryzwan potrafi przybliżyć uczniom autora wierszy, zdjąć go z piedestału, pokazać w nim człowieka z jego wrażliwością i poszukiwaniem siebie. Niezwykłą jest  jej umiejętność patrzenia na ludzi, obecnych i tych, po których zostały już tylko pamiątki w postaci tekstów i zdjęć. Składamy Pani Marioli Pryzwan podziękowania za jej serdeczność, dzielenie się pasją i za jej talent widzenia w ludziach tego, co najpiękniejsze, bo „piękno jest w oku patrzącego”.