Wrzesień 2023 - sala 152

Minął już czas wakacji . W pierwszym tygodniu dzieliliśmy się wspomnieniami wakacyjnymi oraz wzajemnie się  poznawaliśmy i integrowaliśmy, aby miło  nam się współpracowało. Zapoznaliśmy dzieci z zasadami obowiązującymi  w świetlicy oraz wyrabialiśmy w grupie nawyki porządkowe.

W drugim tygodniu września poruszyliśmy temat bezpieczeństwa. Stworzyliśmy „kodeks pieszego oraz rowerzysty”, który miał na celu zapoznanie dzieci z zasadami w drodze do szkoły i do domu.

Trzeci tydzień minął pod hasłem „Bez złości mamy więcej radości w królestwie uczuć”. Poznawaliśmy umiejętność rozpoznawania emocji oraz uczyliśmy się pomagać, przepraszać oraz przyznawać do błędów.

W naszej świetlicy poświęciliśmy czas na przypomnienie zasad kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Świętowaliśmy Dzień Jabłka oraz Dzień głośnego czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Pogoda we wrześniu była dla nas łaskawa, mogliśmy dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu. Dzieci aktywnie spędzały czas na boisku szkolnym, doskonaliliśmy zabawy zespołowe z użyciem sprzętu sportowego. Pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. Podczas zajęć omawialiśmy charakterystykę jesiennej pory roku oraz zmiany zachodzące w przyrodzie.

Wychowawcy świetlicy 152

Dominika Pytlak