Październik 2023 - sala 152

Miesiąc październik rozpoczęliśmy od uświadomienia uczniom jak ważne jest dbanie
o własne zdrowie i przestrzeganie zdrowego stylu życia. Podczas zajęć edukacyjnych została omówiona piramida żywienia, a dzieci samodzielnie wykonały zdrowy talerz przyklejając do niego zdrowe produkty wycięte z gazet.

Kolejny tydzień poświęcony został kształtowaniu prawidłowych postaw w opiece nad zwierzętami i roślinami. Każdy uczeń miał możliwość opowiedzenia o swoim pupilu, w jaki sposób dba o niego i jak spędzają ze sobą czas.

W tygodniu poświęconym , ,,Ratujmy życie” dzieci dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas praktycznych zajęć mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, nauczyli się pozycji bezpiecznej. Utrwalili poznane już wcześniej numery alarmowe.

Jesień to piękna pora roku, raz pełna kolorów i wspaniałych widoków innym razem mokra i mglista. W pogodne dni korzystaliśmy z zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie podziwiały zmiany zachodzące w otaczającej nas przyrodzie, uczyli się rozpoznawać gatunki drzew, zbierali liście. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali podstawowe gatunkami grzybów jadalnych, oraz trujących. W ramach Światowych Dni Origami dzieci wykonały – grzybki z origami.

Koniec miesiąca poświęcony został listopadowe zadumie, rozmawialiśmy o poszanowaniu polskiej tradycji dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały znicze przy użyciu plasteliny.

Wychowawcy świetlicy:

Małgorzata Kołbuc-Bakiera