Listopad 2023, sala 152

Listopad, jako miesiąc zadumy nad przemijaniem, rozpoczęliśmy w naszej świetlicy nawiązaniem do Dnia Zmarłych.
Opowiadanie  „ Tęsknota”  skłoniło nas do refleksji, zadumy i wspomnień o swoich bliskich, którzy odeszli.

Listopadowy czas upłyną nam także na uczczeniu Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego corocznie 11 listopada. Słuchając wiersza: Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały…”  uczniowie wykonali tematyczne prace plastyczne, rozwiązywali krzyżówki, quizy związane z naszym krajem, hymnem i  godłem.

Podczas tygodnia pt. ,,Co kraj to obyczaj” uczniowie, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, przenieśli się do Japonii, Chin, Grecji, Włoch, Francji oraz Hiszpanii. Poznali  podstawowe wiadomości dotyczące tych państw oraz zwroty w języku ojczystym danego kraju.  Poznając zabytki i ciekawostki, dowiedzieli się co warto zobaczyć odwiedzając dany kraj oraz co dobrego zjeść. Przygotowane zajęcia wzbudzały zainteresowanie wśród uczniów oraz chęć poznawania innych zakątków świata.

Kolejny tydzień listopada poświęcony był naszej Dzielnicy a nosił on nazwę pt. ,,Choć stolica taka wielka w niej najlepsza Białołęka”. Chcąc nadać rangi temu wydarzeniu do świetlicy zagościł Pan Bartek Włodkowski, prezes Fundacji AVE, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieciom historię powstania naszej dzielnicy jej zabytki i legendy .

Aby tradycji stało się zadość i w tym roku świetlica przemieniła się w krainę pełną magii i dobrej zabawy. To właśnie w listopadzie do takiej wspólnej zabawy nauczyciele świetlicy zaprosili  wszystkich uczniów. Wspólnie losowano karty z zawodami, wybierano imię z serca, losowano szczęśliwą gwiazdę z marzeniami, rzucano monetą do miski z wodą, wybierano przedmioty ukryte pod odwróconymi kubeczkami, przekładano buty za próg.  Miejmy nadzieję, że wszystkie wróżby się spełnią.

Wychowawcy świetlicy 152