listopad 2023- sala 160

Listopad w naszej świetlicy zaczęliśmy od listopadowej zadumy. W tym czasie nasze świetliczaki wdrażały się do poszanowania polskiej tradycji Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek. Poznawaliśmy światowe tradycje związane z dniami pamięci o zmarłych m.in. Halloween, Dia de Muertos. Dodatkowo nasza świetlica obchodziła Dzień Dyni, gdzie podczas zajęć dzieci dowiedziały się o niej mnóstwo ciekawostek i mogły skosztować pestek.

Kolejny tydzień mijał nam pod hasłem Moja Niepodległa! W tym czasie podczas zajęć wyjaśnialiśmy dzieciom symbolikę Święta Niepodległości oraz rozbudzaliśmy w nich zainteresowanie historią Polski. Braliśmy udział w apelu niepodległościowym gdzie nasz świetlicowy zespół Skylight wystąpił
z utworem „11 listopada”.

„Co kraj to obyczaj” tak brzmiał kolejny temat tygodnia w naszej świetlicy. Podczas zajęć uczniowie poznawali zwyczaje kulturowe naszych świetlicowych kolegów i koleżanek pochodzących z innych krajów, uczyliśmy się podstawowych zwrotów w ich rodzimych językach, poznawaliśmy piosenki, zabawy i bajki z różnych stron świata.

Następnym tematem tygodnia była nasza Białołęka. W ramach urozmaicenia zajęć zaprosiliśmy do naszej świetlicy prezesa fundacji AVE Pana Bartłomieja Włodkowskiego, który w ciekawy i pełen humoru sposób wzbudził w uczniach zainteresowanie miejscem, w którym mieszkamy. Poznaliśmy historię dzielnicy Białołęka, jej zabytki i legendy.

Ostatni tydzień listopada to temat znany i lubiany, a mianowicie Andrzejki i Katarzynki. Zabawom nie było końca. Podczas zajęć zapoznawałyśmy dzieci z tradycjami Andrzejek i Katarzynek oraz wdrażałyśmy dzieci do wspólnej, wesołej zabawy.

Wychowawcy świetlicy:

Magdalena Kijek