Konkurs dzielnicowy „Piękna nasza Polska cała”.

24 listopada 2023 r. w naszej szkole po raz 8 odbył się finał dzielnicowego konkursu dla uczniów klas trzecich „Piękna nasza Polska cała”. Od lat celem konkursu jest rozwijanie postawy patriotycznej oraz pobudzanie poczucia przynależności narodowej. Gościliśmy uczniów z 4 białołęckich szkół (SP 154, SP 368, SP 314, SP 257 oraz przedstawicieli SP 355). Trzyosobowe drużyny rywalizowały w quizie drużynowym. W trakcie konkursu została sprawdzona wiedza uczniów m.in. na temat największych polskich miast, legend, rzek, regionów, symboli narodowych, świąt państwowych, znanych osobistości oraz polskich utworów muzycznych w tym patriotycznych. Uczniowie wykazali się bardzo rozległą wiedzą na temat naszej Ojczyzny.
Zwycięzcami zostali uczniowie SP 355, drugie miejsce zajęli przedstawiciele SP 257, a trzecie miejsce SP 368.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.