Grudziń 2023 - sala 160

Grudzień minął nam w świetlicy w przedświątecznej atmosferze.

Na początku miesiąca uczniowie zapoznali się z postacią Świętego Mikołaja zarówno tą historyczną jak i tą popularną. Chcąc rozwijać swoje zdolności manualne wykonywaliśmy świąteczne prace plastyczne. Wspólnie ubraliśmy choinkę i ozdobiliśmy świetlicę w klimacie świątecznym.

6 grudnia naszą świetlicę odwiedził tak długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który swoją wizytą zrobił nam miłą niespodziankę i podarował nam dużo prezentów. Radości i zabawy nie było końca.

W drugim tygodniu grudnia przygotowywaliśmy ozdoby choinkowe na kiermasz świąteczny.
Z zaciekawieniem czytaliśmy opowiadania i książki związane z okresem bożonarodzeniowym oraz bawiliśmy się w różne zabawy, rozwiązywaliśmy krzyżówki i łamigłówki nawiązujące do tematu tygodnia. Dodatkową atrakcją były zajęcia rozwijające twórczość i wyobraźnię z okazji obchodów „ Dnia Guzika”. Uczniom zostały przedstawione ciekawostki dotyczące historii guzika, jak również zorganizowane różne zabawy przy użyciu guzików.

Trzeci tydzień, upłynął nam w iście świątecznej atmosferze, którą uświetniało wspólne kolędowanie przy choince. Uczniowie poznali tradycje , zwyczaje czy wigilijne potrawy. Uczyli się redagować  |
i składać życzenia .

Atmosfera kolędowania udzieliła się także naszemu świetlicowemu zespołowi Skylight, który wziął udział w przesłuchaniach do XXX Międzynarodowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Występ zaowocował eliminacją do finału festiwalu, który będzie można zobaczyć 11 stycznia
o 15.10 w transmisji online na stronie organizatora.

Wychowawcy:

Iwona Dąbrowska