Światowy Dzień Kota w klasie 1b

16 lutego klasa 1b obchodziła Światowy Dzień Kota w ramach projektu pt. Dzieci dla Zwierząt. Dzieci wykonały ciekawe prezentacje, które sami prezentowali na forum klasy. Prace dotyczyły kotów domowych jak i dzikich. Celem obchodów było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz propagowanie niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwianie uczniów na często trudny koci los. W tym dniu uczniowie poznali wiele ciekawostek z życia kotów, otrzymali wiele niezbędnych informacji na temat prawidłowej opieki nad nimi, o sposobie życia i odżywiania kotów domowych, porównywali wygląd czworonogów, ich budowę, wielkość i kolor na podstawie zdjęcia różnych ras kotów. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne.