Luty 2024 - sala 152

Po dwutygodniowej przerwie zimowej wróciliśmy do szkoły wypoczęci i gotowi do dalszej pracy i zabawy. Był czas na wspomnienia i opowiedzenia jak spędzili czas wolny.

W pierwszym tygodniu  miesiąca pogłębialiśmy wiedzę dotyczącej krain wiecznego lodu
i  śniegu. Utrwalaliśmy wiadomości o Arktyce i Antarktydzie, zapoznaliśmy się z warunkami  życia zwierząt i ludzi na tych kontynentach oraz rozwijaliśmy sprawności manualne poprzez tworzenie pięknych prac plastycznych.

W drugim tygodniu miesiąca poznawaliśmy położenie oraz historię Polski, Mazowsza
i Warszawy. Wdrażaliśmy do zainteresowania folklorem Mazowsza. Poznaliśmy typowy dla tej kultury taniec, sztukę, muzykę oraz stroje ludowe.  Rozwijaliśmy wyobraźnię dzieci poprzez tworzenie wycinanek ludowych. W tym tygodniu nasza świetlica zorganizowała akcje „Ptasie śniadanie”. Pomimo, że pogoda nie pozwoliła nam osobiście dokarmiać ptaki ze względu na wysoką temperaturę to i tak zrealizowaliśmy tę akcję. Dzięki niej uwrażliwiliśmy dzieci na los ptaków zimujących w Polsce oraz uświadomiliśmy jak konieczne jest systematyczne dokarmianie. Dzieci dowiedzieli się kiedy , dlaczego i czym dokarmiać  ptaki.

W trzecim tygodniu miesiąca świętowaliśmy walentynki. Poznaliśmy historię Świętego Walentego i robiliśmy dla bliskich kartki walentynkowe, które dzieci wrzucały do naszej świetlicowej skrzynki.  W tym tygodniu było dużo rozmów o pozytywnych uczuciach oraz ich okazywania.

17 Lutego świętowaliśmy międzynarodowy Dzień Kota, który jest połączony ze świetlicową zbiórką artykułów dla czteronożnych futrzaków.

W kolejnym tygodniu  zapoznaliśmy uczniów z podstawowymi informacjami dotyczącej olimpiady sportowej oraz jej symbolami. Kształtowaliśmy umiejętność rozpoznawania zimowych dyscyplin sportowych. Nawiązując do naszego tematu tygodnia, w świetlicy odbyła się akcje bicia rekordów Guinnessa.

W czwartym i zarazem ostatnim tygodniu miesiąca  poznawaliśmy znaczenie pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tworzyliśmy wspólnie piramidę żywieniową, oraz uczyliśmy dzieci tworzyć zdrowe posiłki.

Wychowawcy świetlicy:

Dominika Pytlak