Luty 2024 - sala 160

W lutym wyruszyliśmy w podróż do naszej małej Ojczyzny – Mazowsza. Poznawaliśmy historię Warszawy oraz naszego województwa.
Chcąc zainteresować swoich Wychowanków folklorem, Panie zorganizowały warsztaty taneczne. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tańczyły w rytm piosenki pt. : „W moim ogródecku”. Rozwijaliśmy również wyobraźnię dzieci, poprzez tworzenie wycinanek oraz robienie kwiatów z bibuły.

W kolejnym tygodniu atmosfera stała się podniosła za sprawą… WALENTYNEK. Stworzyliśmy pocztę walentynkową. Dzieci z radością pisały, projektowały, a następnie wymieniały się kartkami z miłymi słowami. Poznaliśmy również historię Św. Walentego.

Trzeci tydzień minął nam na poznawaniu różnych sportów zimowych. Dowiedzieliśmy się czym jest olimpiada sportowa oraz poznaliśmy jej symbole.

W ostatnim tygodniu lutego rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania. Dzieci zapoznały się
z piramidą żywieniową. Uczyliśmy się czytania etykiet oraz symboli na produktach spożywczych.

Wychowawcy świetlicy sala 160