Apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Przyszedł już maj. Przyroda budzi się do życia. Sady, parki i miejskie skwery pokryły się zielenią. Maj zawitał również i do nas, a to za sprawą narodowego święta. 25 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wystąpienie przygotowali uczniowie z klas 4-8 pod kierunkiem nauczycieli historii: p. Marty Lisickiej - Frączak i p. Mariusza Kucińskiego oraz p. Maggie Tunkiewicz - Zakrzewskiej - nauczycielki WOS-u muzyki a także p. Karoliny Włoch. Zaprezentowana została historia uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczne pieśni i wiersze przeniosły nas w przeszłość i dostarczyły wielu wzruszeń. Wszystko odbyło się w pięknej scenerii biało - czerwonych barw. Po uroczystości p. dyrektor Danuta Chmielewska podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie apelu. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami.