Kwiecień 2024 - sala 160

Kwiecień w naszej świetlicy rozpoczęliśmy tematem „Magia Teatru”. W tym czasie podczas zajęć rozmawialiśmy czym jest teatr i praca aktora, jak właściwie zachowywać się
w teatrze. Próbowaliśmy stworzyć swój własny teatr odgrywając scenki. Oglądaliśmy również online spektakl pt. Sierotka Marysia w krainie baśni. Kolejny tydzień mijał pod hasłem Zakątki Polski. Cały tydzień „ jeździliśmy ”  palcem po mapie zapoznając się
z mapą geograficzną Polski, poznając jej legendy  oraz najciekawsze zabytki . Kolejny temat tygodnia szczególnie przypadł do gustu naszym podopiecznym. Jak się okazuje nasze świetliczaki mogą się pochwalić obszerną wiedzą na temat Układu  Słonecznego. Poznawaliśmy ciekawostki każdej z planet oraz pojęcia związane z Układem Słonecznym. Spod ręki naszych podopiecznych wyszło wiele ciekawych prac plastycznych. Ostatni kwietniowy temat zajęć w naszej świetlicy brzmiał „Nasza Ziemia-trzecia planeta od Słońca”. Oprócz nauki segregacji odpadów i recyklingu, zwiększaliśmy świadomość i wiedzę uczniów na temat konieczności ochrony i dbania o Ziemię. Podczas zajęć dzieci stworzyły swój własny las w słoiku. Uwieńczeniem tygodniowego podsumowania zdobytej wiedzy był świetlicowym pokazie Eko mody, gdzie nasi podopieczni wystąpili w strojach z surowców wtórnych oraz zaprezentowali eko piosenkę.

W kwietniu ze świetlicowym zespołem wokalno-instrumentalnym wzięliśmy udział
w dwóch konkursach muzycznych: Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży – Debiuty “na Brożka” oraz XXVII Konkurs Muzyczny Debiuty 2024. Zorganizowanym dla amatorskich zespołów wokalnych, wokalno – instrumentalnych, solistów i instrumentalistów działających na terenie województwa mazowieckiego. Możemy pochwalić się ogromnym sukcesem, gdyż w obu tych konkursach zajęliśmy I miejsce.

Magdalena Kijek

Justyna Zdzieborska