Sala 157, 09 2017

Wrzesień 2017

Witaj szkoło/ świetlico, bezpieczna droga do szkoły. Tymi hasłami nasi uczniowie przywitali nowy rok szkolny 2017/2018 w świetlicy. Każdy z uczniów zapoznał się z regulaminem obowiązującym w naszej świetlicy. Wspólnie z uczniami nauczyciele udekorowali sale, w których uczniowie będą spędzać swój czas wolny. Przypomnieliśmy również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W tym celu stworzyliśmy makietę ruchu drogowego.
W grupie raźniej - ten temat omawiany był w kolejnym tygodniu nowego roku szkolnego. Poświęciliśmy mu dużo uwagi, aby dzieci czuły się w naszej świetlicy dobrze, były dla siebie uprzejme i kulturalne, wyjaśniliśmy również znaczenie słowa empatia. Przy okazji obchodziliśmy dzień pszczoły, które również żyją w grupie.
Kultura osobista i dobre maniery są to cechy, które kształtowaliśmy w ciągu kolejnego tygodnia. Propagowaliśmy wśród uczniów wzorce kulturalnego zachowania, wyrabialiśmy nawyki używania zwrotów grzecznościowych oraz uczyliśmy się zachowań w różnych sytuacjach.
22 września pożegnaliśmy lato i powitaliśmy jesień, która przyszła do nas po cichutku we mgle i deszczu. Mimo tego uczniowie przywitali ją radośnie, aktywnie i zdrowo. W tym dniu zarówno wesołe zabawy, jak i wykonywane przez dzieci prace nawiązywały do jesiennej tematyki.
Obchodziliśmy również Dzień Emotikona. Dzieci poznały historię znanych wszystkim buziek oraz stworzyły własne podczas zajęć plastycznych
Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym każdy uczeń będzie z radością korzystał z naszej świetlicy, gdyż jest ona miejscem przeznaczonym do odpoczynku, nauki, zabawy oraz rozwoju swoich własnych zainteresowań.

Magdalena Kijek
Justyna Zdzieborska