Sala 157, 10 2017

Październik 2017r.

Pogoda w październiku nas nie rozpieszczała, dlatego też dużo zajęć sportowych prowadzonych było w szkole m.in. piłka nożna, tenis stołowy, zabawy ruchowe. Nie zabrakło jednak dni, gdy mogliśmy się cieszyć słońcem i zabawami na świeżym powietrzu. W sali natomiast czas nam umilała muzyka oraz śpiewanie piosenek.

Mieliśmy przyjemność omawiać następujące tematy:

- „Światowy Dzień Zwierząt”

Prowadziłyśmy zajęcia edukacyjne odnośnie tematu. Uświadamiałyśmy dzieci, że każde zwierzę potrzebuje miłości i troski. Dzieci wykonały liczne prace plastyczne dotyczące tematu tygodnia.

- „Poznajemy zawody w naszej szkole”

Dzieci przypomniały sobie jaką rolę odgrywa każdy pracownik szkoły, jak bardzo ważny jest jego wkład, by szkoła mogła poprawnie funkcjonować. Wykonały laurki dla pracowników szkoły.

- „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”

Przypomnieliśmy sobie jak dbać o domowe zwierzaki oraz jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach osób posiadających swojego ukochanego pupila.

- „W krainie baśni”

Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały baśni. Wykonywały cuda z papieru, metodą origami. Inscenizowały krótkie scenki z wybranych baśni.

Dzieci chętnie angażowały się w zbieranie sprawności: „ Przyjaciel zwierząt”, „ Ratownik”,” Śpiewak”, „Gimnastyk”, „Bajkarz”. Ponadto dzieci brały udział w licznych konkursach m.in. „Mój Nauczyciel/ Wychowawca świetlicy”, „Barwy jesieni”, Jesienny bukiet”,” Pieśń patriotyczna”, jak również uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących  „Międzynarodowego Dnia Godności” „Dnia Drzewa” oraz „Dnia Origami”

Miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach dotyczących „Indian Origami Paper Art”, które rozbudziły w dzieciach chęć tworzenia oraz czynnie brały udział w zorganizowanej akcji  „Dzień kolorowych skarpetek”, które wniosły w życie świetlicy dużo humoru.

Marianna Przybylska

Magdalena Kijek