Nieznany Andersen

Nasza biblioteka przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku przypomnieliśmy czytelnikom twórczość najsłynniejszego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Jego baśnie znają dzieci na całym świecie. Ale czy wiedzą, jak wyglądało życie twórcy najpiękniejszych baśni?

Zaprezentowaliśmy film o mieście rodzinnym Andersena – Odense w królestwie Danii oraz nakreśliliśmy wybrane zagadnienia z jego biografii.

W czytelni biblioteki pojawiły się dekoracje, prezentujące postacie z jego bajek: jedenaście dzikich łabędzi, lecących do królewskiego zamku, żeby w nocy znów stać się przystojnymi, młodymi księciami, mała syrenka oraz Calineczka, siedząca w środku pięknego, białego kwiatu.

Zorganizowana została fotowystawa, na której przedstawiliśmy autentyczne zdjęcia Andersena w różnych okresach jego życia.

Lekcje biblioteczne pod tytułem „ Baśniowy świat Andersena” zostały przeprowadzone w siedemnastu oddziałach I – III i cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.