Sala 157, 11 2017

Listopad 2017r.

Listopad to miesiąc ważnych świąt. Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek na naszej tablicy zawisły piękne prace plastyczne, symbolizujące pamięć o bliskich. Rozmawialiśmy o naszych korzeniach, realizując sprawność "Historyka rodziny" - dowiedzieliśmy się czym zajmuje się genealogia, wykonywaliśmy drzewa genealogiczne oraz sprawdzaliśmy pochodzenie własnych nazwisk.
Przed drugim ważnym dniem - Świętem Niepodległości, z naszej świetlicy wciąż dochodziły dźwięki różnych instrumentów i śpiewu. Wszystko za sprawą konkursów Pieśni i Piosenki Patriotycznej, w których ochoczo braliśmy udział i... wygrywaliśmy! Przygotowywana przez wychowawców świetlicy klasa 3M, z utworem "Serce w plecaku" zajęła I miejsce w szkolnym konkursie "Z pieśnią ku Niepodległej", a potem w SP nr 112 wygrała również konkurs dzielnicowy "Nie ma radości bez niepodległości"! Nasz talent zaprezentowaliśmy także na szkolnym apelu oraz na Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, organizowanym przez SP nr 314. Oczywiście nie samą muzyką człowiek żyje - wykonaliśmy też portrety Marszałka Józefa Piłsudskiego, poznając jego wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz zdobywaliśmy sprawność "Białego Orła", która pomogła nam zapamiętać najważniejsze wydarzenia z historii Polski.
W listopadzie poruszaliśmy również tematy: "Jak zbać jesienią o zdrowie", "Bądźmy tolerancyjni" i "Kolorowy tydzień".
Z wielkim zapałem wykonywaliśmy też prace na konkurs plastyczny "Safari" oraz ozdoby na świąteczny kiermasz, zdobywając przy okazji sprawność "Mistrz quillingu", bo, nie da się ukryć, prawdziwi z nas mistrzowie!
W Dzień Życzliwości namalowaliśmy piękne i wesołe laurki dla małego Kuby, chorego na nowotwór. Natomiast w ostatnim tygodniu listopada nie mogło zabraknąć andrzejkowej zabawy!

Justyna Zdzieborska
Magdalena Kijek