Sala 157, 12 2017

Grudzień 2017r.

Koniec listopada a początek grudnia w naszej świetlicy to Andrzejki. Wprawdzie nie wieczorem, ale i tak w niezwykle nastrojowo przygotowanej świetlicy uczniowie naszej szkoły spotkali się, by zgodnie z tradycją powróżyć. Przygotowane przez wychowawców stanowiska pozwoliły odczytać przyszłość z kart, poznać imię przyszłego ukochanego i ukochanej, mogliśmy też sprawdzić, czy spełnią się nasze marzenia, a rzut kostkami zapowiadał same radosne doświadczenia.

Tradycyjnie 4 grudnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Górnika. Uczniowie zapoznali się z właściwościami fizycznymi węgla kamiennego, z wykorzystaniem go w życiu codziennym. Podczas zajęć wykonali także prace plastyczne związane tematycznie z kopalnią. Podczas kolorowania używali wyłącznie barw szarych i czarnych, nawiązując do kopalnianych kolorów. Uczniowie poznali także strój galowy górnika, dowiedzieli się jak ciężka i niebezpieczna jest praca w kopalni oraz jak wiele zawdzięczamy pracującym w niej górnikom.

W kolejnym tygodniu nasza świetlica przygotowywała się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Wspólną pracą przygotowaliśmy dekorację naszej sali oraz utrwalaliśmy wiedzę na temat tradycji i zwyczajów świątecznych. Wartym podkreślenia jest fakt, iż nasi uczniowie zdobyli I miejsce w IV Świetlicowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

W ostatnim tygodniu tuż przed przerwą świąteczną przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych oraz ich rodziców wspólne kolędowanie przy choince. Zwycięzcy IV Świetlicowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek przedstawili przygotowane kolędy, dzięki którym zdobyli zasłużone I miejsce następnie wraz z przybyłymi gośćmi wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

Magdalena Kijek

Marianna Przybylska