Sala 152, 03 2018

W marcu dzieci brały udział w zajęciach dydaktycznych o tematyce: „Mazowsze”, „Święto wszystkich kobiet”, „ABC emocji”, „Pierwsze oznaki wiosny”, „Spotkanie z zajączkiem”.

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, przy okazji którego chłopcy mieli możliwość złożyć życzenia swoim koleżankom. Podczas zajęć tematycznych, mogliśmy poznać ciekawe zawody, wykonywane przez kobiety, oraz porozmawiać o roli Pań w pracy i w życiu codziennym.

21 marca tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Wiosna, która obudziła się do życia w przyrodzie także w naszych świetlicach spowodowała radość odzwierciedlającą się w barwnych pracach plastycznych i kreatywnych działaniach.

Ostatni tydzień marca mijał nam na oczekiwaniach na Wielkanoc. Podczas tego tygodnia dzieci zapoznały się z dawnymi a także obecnymi tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkiej Nocy. Tuż przed świętami dzieci przygotowały stroiki wielkanocne z własnoręcznie zasianego owsa.

W spokojnej, miłej i przyjaznej atmosferze przez cały miesiąc prowadzone były zabawy i różne zajęcia. W naszej świetlicy zwracaliśmy uwagę na ustalone normy i zasady dotyczące czasu zabawy i pracy. Dbaliśmy o porządek i  bezpieczeństwo zarówno w świetlicy jak i na placu zabaw. Dzieci aktywnie słuchały czytanych głośno opowiadań, bajek, wierszy, a także bardzo chętnie wypowiadały się na różne tematy.