Dzień Niezapominajki

25 maja 2018 roku odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. Jest to ogólnokrajowe święto przyrody mające na celu: promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska oraz o potrzebie zachowania różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych w życiu chwil oraz osób i miejsc.

W ramach obchodów święta, naszą szkołę odwiedzili znamienici goście:

• Przedstawiciele Fundacji „Akogo” p. Ewy Błaszczyk, którzy opowiedzieli o zadaniach i roli Fundacji, a następnie przeprowadzili z uczniami warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia ludzkiego.

• Przedstawiciele Administracji Skarbowej „CITES” - p. Ireneusz  Romański i p. Aleksandra Dydek, którzy opowiedzieli o gatunkach roślin i zwierząt chronionych prawnie i o zasadach przewożenia przez granice państw wymienionych gatunków. Opowiedzieli uczniom o przepisach Konwencji Waszyngtońskiej, która poprzez przepisy prawa reguluje międzynarodowy handel okazami niektórych gatunków roślin i zwierząt.

• Przedstawiciel  Lasów Państwowych, p. Dariusz Siwek  opowiedział  o ochronie życia roślin i zwierząt na terenie lasów. Ciekawość uczniów rozbudził m.in. prezentacją unikatowego poroża jelenia.

• Dietetyk i edukator zdrowego żywienia – p. Aneta Strelau, która opowiedziała o zasadach właściwego odżywiania się.

• Podróżnik, badacz i naukowiec – p. Bartosz Szczepanik, który opowiedział o swoich podróżach i przygodach, jakie przeżył podczas dalekich wypraw po świecie.

Podczas Dnia Polskiej Niezapominajki miało także miejsce podsumowanie projektu „Z kulturą na co dzień” i realizowanego w jego ramach konkursu oraz rozdanie nagród laureatom.

Wszystkim uczniom, rodzicom, gościom oraz pracownikom szkoły składamy serdeczne podziękowania za aktywne włączenie się we wspólne świętowanie Dnia Polskiej Niezapominajki.

Anna Rydz