Sala 157, 01 2019

Po przerwie świątecznej wszyscy wróciliśmy pełni energii, wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania. Pierwszy tydzień roku 2019 upłynął nam pod hasłem „Skok w Nowy Rok”. Uczniowie dzielili się wrażeniami na temat Sylwestra, rozmawialiśmy także o noworocznych postanowieniach.
W kolejnym tygodniu stycznia ogarnęły nas karnawałowe szaleństwa. Dzieci wykonywały niepowtarzalne maski karnawałowe pieczołowicie ozdabiając je królującym wszędzie brokatem oraz piórami, cekinami, pomponami. Wspólnie dekorowaliśmy salę świetlicową na bal karnawałowy, podczas którego czekało na uczniów wiele atrakcji: malowanie twarzy, skręcanie balonów, konkursy, zabawy. Świetliczaki przebrały się za ulubione postacie z bajek, zwierzątka, tańczyły w rytmie swoich ulubionych piosenek.
Następny tydzień przeniósł wszystkich w baśniowy świat. Przypomnieliśmy popularne baśnie oraz wysłuchaliśmy dotychczas nam nieznanych. Okazało się, że skarbnica baśni jest nieskończona i moglibyśmy pozostać na ich stronach znacznie dłużej. Inspirując się baśniami dzieci wykonały kukiełki i stały się aktorami w teatrze lalek. Wychowankowie tworzyli także prace wykorzystując technikę płaskiego orgiami z kół. Na podsumowanie i usystematyzowanie wiedzy o baśniach dzieci rozwiązywały krzyżówkę – wszyscy poradzili sobie znakomicie.
W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi realizowaliśmy zajęcia utrwalające zasady bezpiecznego zachowania podczas wyjazdów, uprawiania sportów zimowych, poruszania się po mieście. Przypomnieliśmy numery alarmowe oraz oglądaliśmy film edukacyjny. Kiedy znów za naszymi oknami zagościła prawdziwa, biała zima zapoznaliśmy uczniów z krajami wiecznego mrozu. Poszukiwaliśmy informacji o zwierzętach polarnych oraz życiu mieszkańców tych obszarów.
Każdy wnuczek pamięta, że w styczniu obchodzimy dwa bardzo ważne święta. Właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka zespół „Skylight” wystąpił przed pacjentami Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego przy ul. Mehoffera. Dzieci wręczyły także upominki przygotowane przez wychowawców i uczniów z sal świetlicowych nr 152 i 160.
W styczniu nasza świetlica (sala 157) ogłosiła konkurs literacki pt. „Wierszyki humorem pisane”. Dziękujemy serdecznie za dostarczone prace. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w lutym. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Portret Babci i Dziadka” organizowanym przez świetlicę Planeta Zabaw przy Szkole Podstawowej nr 314 w Warszawie.