Maraton pisania listów. Podziękowania.

10 grudnia 2020 r. Szkolna Grupa Praw Człowieka zorganizowała wśród uczniów naszej szkoły Maraton Pisania Listów.

Pisaliśmy do prezydenta Republiki Kolumbii Ivana Duque z prośbą o otoczenie opieką Jani Silvy i wszystkich członków ADISPA – organizacji, którą współzałożyła w celu zachowania utworzonego na terenach wiejskich rezerwatu Perła Amazonii. Niestety podejmowana przez Jani i rolników działalność naraża ich na niebezpieczeństwo. Jani jest śledzona i zastraszana przez nieznane, uzbrojone osoby, grożono jej śmiercią.

Listy pisaliśmy w klasach członkiń Szkolnej Grupy Praw człowieka na zdalnych lekcjach wychowawczych. Następnie przynosiliśmy listy do szkoły i wrzucaliśmy je do „specjalnej skrzynki pocztowej”, gdzie poddawane były kwarantannie, po której wysłaliśmy je do Szanownego Adresata – Pana Prezydenta. Do akcji przyłączyli się także zainteresowani akcją nauczyciele.

Pierwsza akcja za nami! Obiecujemy, ze będą następne – mamy nadzieję, że przyłączycie się do nas.

Prezentacja >>>