Śladami Wielkich Świętych Polaków

Szkolne Koło Caritas – wolontariusze i opiekunowie w dn. 23.10.2021 r. uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej szlakiem Wielkich Świętych Polaków. Rozpoczęła się ona na Żoliborzu w kościele św. Stanisława Kostki i przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. Szczególną uwagę uczestników zwróciła wystawa zewnętrzna ”Zło dobrem zwyciężaj” o życiu i działalności błogosławionego.

Kolejnym etapem wędrówki był Wilanów z Muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej. Miejsce to zachwyciło kunsztem przygotowanych ekspozycji. Przeniosło zwiedzających w interesujący świat i czasy świętych: s. Róży Marii Czackiej, kard. Stefana Wyszyńskiego, Ks. Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II.

Ekspozycja umieszczona na ósmym piętrze była interesującą lekcją wiary i historii.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: Izabela Bochniak, Ewa Szyprowska.