Dzień Tolerancji

Na przełomie listopada i grudnia Szkolna Grupa Praw Człowieka przygotowała akcję związaną z Dniem Tolerancji. Przygotowałyśmy scenariusz lekcji wychowawczej oraz prezentację multimedialną potrzebną do jej przeprowadzenia. Nasze zajęcia miały pokazać, że nietolerancyjna postawa wynika bardzo często z barku wiedzy na dany temat. Chciałyśmy pokazać, że ludzie podchodzą do inności z nieufnością lub agresją, ponieważ nie rozumieją, a czasami boją się osób, które wyglądają lub zachowują się inaczej. W naszej prezentacji przybliżyłyśmy młodzieży informacje na temat różnych zaburzeń, jak np. autyzm, dysleksja, anoreksja oraz fakty dotyczące migrantów w Polsce i na świecie. Podczas lekcji wychowawczej uczniowie rozwiązywali także test, który miał sprawdzić, czy są osobami tolerancyjnymi.

Naszym celem było przeprowadzenie przez członkinie Szkolnej Grupy Praw Człowieka zajęć o tolerancji w kilku klasach 7. Niestety nie udało nam się wykonać naszego planu w wyniku przejścia klas 4-8 w tryb nauki zdalnej. Uczennice zdążyły zrealizować jedynie zajęcia w klasie 7c. Pozostałym zainteresowanym wychowawcom przesłałyśmy nasz scenariusz i materiały, aby mogli samodzielnie poprowadzić lekcje wychowawcze na temat tolerancji.