Sala 160, 02 2022

Luty rozpoczęliśmy wypoczęci i gotowi do dalszej pracy i zabawy. Każde dziecko miało możliwość wrócenia wspomnieniami do ferii zimowych i opowiedzenia o tym jak spędziło ten wolny czas.

W pierwszym tygodniu obchodziliśmy walentynki, z tej okazji dzieci poznały tradycje związane z tym świętem oraz wykonały przepiękne zakładki do książki z motywem serca. Miesiąc luty umożliwił nam zabawy na świeżym powietrzu, było dużo zabaw ruchowych z użyciem sprzętu sportowego. W pierwszym tygodniu poruszyliśmy zagadnienia związane z filmem, dzieci poznały krótka historię kinematografii oraz sami wcielili się w role aktorów i odgrywały scenki pantomimiczne. W nawiązaniu do międzynarodowego „Dnia Kota” który przypada 17 lutego, dzieci zostały uwrażliwione na ich los i dowiedziały się jak należy dbać o swoje zwierzęta i z tej okazji wykonały prace plastyczne z kotem.

W drugim tygodniu po feriach w naszej świetlicy odbył się bal karnawałowy, dzieci przebrały się za rożne postacie z bajek. Podczas balu nie zabrakło zabaw, były ciekawe konkurencje oraz dużo tańczenia i śpiewania. W ostatnim tygodniu lutego obchodziliśmy „Dzień dinozaura” dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat gatunków dinozaurów, warunków ich życia i odżywiania. Uczniowie mieli możliwość wykonania oraz odkrycia szkieletów dinozaurów wykonanych z masy solnej.